Atrakcje

Trasy narciarskie zjazdowe

Najwiekszym ośrodkiem narciarskim w Szczyrku, a prawdopodobnie najwiekszym również w Polsce, jest Ośrodek Czyrna – Solisko. Jest to kompleks 13 połączonych ze sobą wyciągów o łącznej długości 7800 m, które obsługują 25 km tras narciarskich o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Są trasy zielone dla poczatkujacych, niebieskie i czerwone dla bardziej zaawansowanych oraz czarna dla wymagajacych narciarzy. Trasa czarna (nr 5) „Bieńkula” oraz czerwona (nr 11) „Golgota” posiadają homologację FIS.


Centralny Ośrodek Sportu COS zawiaduje krzesełkową koleją linową na Skrzyczne (1257 m n.p.m) która obsługuje obsługuje 14 km tras. 16-go grudnia 2013r. uruchomiono super nowoczesny wyciąg z hali Jaworzyna na Skrzyczne. Czeroosobowe kanapy wyjeżdżają na górę w niecałe 4 minuty co znacznie poprawiło komfort jazdy na Skrzycznem.

Narty biegowe

Trasa narciarstwa biegowego wybudowana została przy ul. Sosnowej i ma długość 1850m. W sezonie letnim rozgrywane są na niej zawody w kolarstwie górskim.

 

 

Snowparki

Na Hali Pośredniej, na stoku Juliany dzięki staraniom członków Beskidzkiego Stowarzyszenia Snowboardu powstał snowpark z wieloma "urządzeniemi" jak skocznie, parapety i rury. Również na Przełęczy Salmopolskiej za Karczmą miłosnicy podniebnych akrobacji mogą sprawdzić swoje umiejętności.
 

 

 

Snowpark Lulaloga na Przełęczy Salmopolskiej

Trasy rowerowe:


Rower szosowy lub górski

ścieżka  rowerowo-piesza wzdłuż  Żylicy od Urzędu Miejskiego w Szczyrku, poprzez Buczkowice, do Rybarzowic.

 

Rower górski:

Amatorzy wypraw na rowerze górskim w Szczyrku i okolicach znajdą mnóstwo oznaczonych tras: od wspinaczki na Skrzyczne poczynając, wokół Skalitego, na Bieniatkę, Magórę, Beskid i wiele, wiele innych.

Rower szosowy:

Miłośnicy lekkich "kolarzówek" mają okazję spróbować swoich sił mierząć się z kultowymi podjazdami na Przełęcz Salmopolską czy na Kubalonkę przez Zameczek. W centrum Szczyrku koniecznie trzeba zaliczyć wymagający podjazd pod Orle Gniazdo szczególnie od ulicy Wrzosowej.